Младежите на България и Уелс направиха здрав мач в Стара Загора

Младежкият национален отбор на България завърши 0:0 срещу Уелс в квалификационен мач за ЕП на стадион Берое през 1200 зрители. Двата отбора заслужено си поделиха по една точка след като изиграха равностоен мач.
През първото полувреме Уелс стояха по-добре на терена на стадион Берое .Младежките национали създадоха няколко опасности пред врата на Китанов, но той се справи. Младежите започнаха квалификацията по-прибрано и оставиха пространства пред гостите, които поеха инициативата. В 10-тата мин Бърнс отправи удар с глава, но топката бе избита в корнер и след неговото изпълнение се наложи на Терзиев да чисти от голлинията. Младежките национали отправиха първия си удар в 21-вата мин чрез капитана си Гамаков, който се опита да изненада вратаря на Уелс, но шута му профуча над напречната греда. В 23-тата мин вратарят Китанов излезе извън наказателното си поле и на шпагат изчисти една топка преди да стигне до Бърнс, а кълбото попадна в Харисън, който от 30 метра не уцели празната врата. 3 минути преди почивката Уелс пропусна най-чистото си положение след като Осъливън от 4-5 метра сам срещу вратаря стреля над вратата. Българите опитаха няколко далечни удара, но те бяха безкрайно неточни. След почивката българите се активизираха и заиграха по-настойчиво. След влизането на Юлиян Ненов атаката стана по-остра. Именно Ненов можеше да открие резултата в 56-тата мин, но стреля покрай страничната греда, след като беше на ичста позииця. Три минути по-късно националите ни отново организираха добра атака. Ненов се опита да стреля в движение след центриране, но топката беше изчистена от защитник на Уелс. Гостите отговориха също с няколко опасни атаки след 70-тата минута. В 72-рата мин Китанов изби опасен удар на Чарлз, 4 мин по-късно Бърнс от гостите направи сериозен пропуск прд българската врата след като не успя от удобна позиция да я насочи в мрежата. В 84-тата мин Чарлз беше оставен непокрит и засече центрираната топка с глава, но Китанов внимаваше и я улови. Националите ни имаха отличен шанс да открият в 85-тата мин., но ударът на Радослав Цонев от няколко метра беше избит от стража на уелсците. В заключителните минути Цонев пробва да изненада вратаря от 25 метра, но той отново изби топката.

България U21 – Уелс U21 0:0
Градски стадион Ст. Загора, 1200 зрители
България: Китанов, Терзиев, Гълъбов, Велков, Орачев, Цонев, Гамаков (к) (78 Колев), Вутов, Василев, Илиев (51 Ненов), Минчев (74 Чунчуков)
Треньор Антони Здравков
Уелс: О’браян, Джоунс (53 Еванс), Локър, Йорвърт, Джом, Шиън, Евънс, Хеджис, Харисън (65 Чарълс), Осъливън, Бърнс