Момичетата на ЖФК Берое спечелиха регионалния турнир

Момичетата на ЖФК Берое спечелиха регионалния футболен турнир до 15 години, който се проведе на изкуствения терен на Трейс Арена в Стара Загора. Според регламента двубоите се играха на малки врати и времетраенето на една среща беше две полувремена по 20 минути.
В първия си двубой старозагорки завършиха 0:0 срещу отбора на Казанлък и само малшансът им попречи да се поздравят с победа след като удариха три греди.
Във втората среща Берое нямаше проблеми срещу тима от Бургас и постигна категорична победа с 5:0. Във финалния двубой старозагорските момичета победиха с 2:1 Пловдив, след като губеха с 0:1. Но Силвия Кефалов със страхотен удар от далечна дистанция изравни до почивката. През втората част Кефалова надбяга защитата на пловдивчанки и реализира победния гол за 2:1. От ръководството на ЖФК Берое очакват БФС да им даде две домакинства на финалните турнира за момичета до 15 и 17 години. На 19 март на изкуствения терен на Трейс Арена в Стара Загора ще се проведе и регионалния турнир за момичета до 17 години.