помощници: Геир Исаксен (Норвегия), Мортен Йенсен (Норвегия)
четвърти съдия: Мариус Хансен (Норвегия)

– за Шахтьор Солигорск: Александър Сачивко, Юлиус Соке, Никола Антич

Лудогорец (4-3-3): Кристиян Кахлина – Жордан Икоко, Оливие Вердон, Игор Пластун, Антон Недялков – Стефан Баджи (72-Елвис Ману), Клод Гонсалвеш, Каули Оливейра – Бърнард Текпетей (60-Вандерсон), Клаудиу Кешерю (61-Пиерос Сотириу), Кирил Десподов (79-Мавис Чибота)
старши треньор: Валдас Дамбраускас

Шахтьор Солигорск (4-4-2): Александър Гутор – Глеб Шевченко, Егор Филипенко, Александър Сачивко (82-Руслан Хадаркевич), Никола Антич – Дмитрий Подстрелов (46-Игор Иванович – 84-Роман Бегунов), Юри Кендиш, Никита Корзун (32-Юлиус Соке), Валон Ахмеди – Джордже Иванович (68-Игор Стасевич), Дембо Дарбо
старши треньор: Роман Григорчук

Лудогорец започна участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига с трудна победа с 1:0 над първенеца на Беларус Шахтьор Солигорск.
Мачът в Разград предмина изцяло под диктовката на българския тим, но голът във вратата на Александър Гутор падна чак в добавеното време на срещата, като негов автор стана бразилецът Каули Оливейра. На два пъти и гредите спасяваха гостите от попадение.
През първото полувреме на стадион „Хювефарма Арена“ в Разград не се случи почти нищо интересно, като най-добрата възможност за гол се откри пред Кири Десподов в 32-рата минута. Бърнард Текпетей бе фаулиран на границата на наказателното поле и Десподов се нае с изпълнението на прекия свободен удар. Шутът на българския национал обаче намери напречната греда на вратата на Александър Гутор.
Още в първите секунди на второто полувреме Лудогорец можеше да открие резултата, но ударът на Текпетей от близка дистанция попадна право в тялото на вратаря Гутор.
В 62-рата минута гредата за втори път спаси гостите от Беларус. Този път страничния стълб спря удар от близка дистанция на Оливие Вердон.
В последните 20 минути на срещата натискът на Лудогорец стана много сериозен, а гостите изпаднаха в глуха защита.
Националът Вандерсон можеше да даде преднина на Лудогорец в 77-мата минута, но ударът му по диагонал бе избит от Гутор в корнер.
В 80-ата минута резервата Пиерос Сотириу прати топката в мрежата на Шахтьор, но голът правилно бе отменен заради засада на кипърския нападател. Малко след това Мавис Чибота отправи удар от воле с десния крак, но той премина над вратата.
В 86-ата минута невероятна грешка в защитата на Лудогорец доведе до отлична възможност за гол пред Никола Антич, но нападателят на Шахтьор реши да проси дузпа, вместо да вкара топката във вратата на Кристиян Кахлина.
Натискът на Лудогорец все пак даде резултат във втората минута на продължението на мача. Пиерос Сотириу свали с глава една топка в центъра на терена към Елвис Ману, той комбинира вляво с Мавис Чибота, а конгоанецът подаде към непокрития Каули, който на празна врата се разписа за 1:0.
Реваншът между Лудогорец и Шахтьор Солигорск е идният вторник, 12 юли, като срещата ще се играе на неутрален терен в Сърбия.