(NF) Лудогорец надигра по всички показатели ЦСКА-София и вдигна Суперкупата на България

и вдигна Суперкупата на България

София, 17 юли (БТА)
Среща за Суперкупата на България по футбол:

Лудогорец – ЦСКА-София 4:0 (2:0)
голмайстори: 1:0 Алекс Сантана 29, 2:0 Доминик Янков 42, 3:0 Пиерос Сотириу 49, 4:0 Мавис Чибота 84

състави:
Лудогорец (4-3-3): Кристиян Кахлина – Сисиньо (79-Жордан Икоко), Игор Пластун, Оливие Вердон, Антон Недялков – Алекс Сантана (69-Вандерсон), Клод Гонсалвеш, Доминик Янков (79-Мавис Чибота) – Каули Оливейра, Пиерос Сотириу (69-Бърнард Текпетей), Кирил Десподов (85-Елвис Ману)
старши треньор: Валдас Дамбраускас

ЦСКА-София (4-1-4-1): Густаво Бусато – Иван Турицов (46-Валентин Антов), Пламен Гълъбов, Юрген Матай, Брадли Мазику – Жеферсон – Йоан Бай, Федерико Варела (72-Амос Юга), Хамза Чатакович (46-Жуниор Нзила), Яник Вилдсхут (56-Георги Йомов)- Жорди Кайседо (56-Радослав Живков)
старши треньор: Любослав Пенев

Шампионът Лудогорец спечели за пети път Суперкупата на България по футбол. Това се случи след категорична победа с .. над носителя на купата ЦСКА-София.
На Националния стадион „Васил Левски“ в столицата тимът от Разград имаше огромно игрово предимство и можеше да се поздрави и с много по-изразителна победа.
Още от първите минути на срещата играта се пренесе в половината на „червените“ и опасностите пред вратата на Густаво Бусато се заредиха една след друга.
Най-интересният и дискусионен момент в мача дойде още в 17-ата минута. Тогава Игор Пластун вкара с глава след центриране от корнер на Кирил Десподов. Главният съдия Ивайло Стоянов зачете гола в реално време и дори даде сигнал играта да се поднови от центъра. Веднага след това обаче той получи съвет от ВАР съдията Волен Чинков да прегледа сам ситуацията и отсъди голът да бъде отменен.
По-добрата игра на Лудогорец даде резултат в 29-ата минута, когато най-активният на терена Кирил Десподов центрира в наказателното поле и нахлуващият от втора позиция Алекс Сантана с глава вкара за 1:0.
Три минути преди почивката чудесна двойна комбинация между националите Десподов и Доминик Янков завърши с акробатичен удар на втория и втори гол във вратата на Бусато.
Секунди след началото на второто полувреме играчите на Лудогорец имаха претенции за трети гол, тъй като топката бе изчистена от Жеферсон около голлинията. Повторенията така и не убедиха дали гол има, или няма, но съдията Стоянов и помощниците му оставиха играта да продължи.
В 49-ата минута невероятна грешка на вратаря на ЦСКА Бусато позволи на Пиерос Сотириу да покачи на 3:0. Бразилският страж на „червените“ изрита топката в крака на спринтиращия към него Десподов и тя се отклони към Сотириу, който на празна врата вкара един от най-лесните голове в кариерата си.
Третият гол напълно уби интригата в мача, което в съчетание с високите температури по това време на годината лиши срещата от всякаква динамика. Единственият, който продължи да играе на наистина високи обороти бе Десподов, който в 84-тата минута направи третата си асистенциия в мача.
Българският национал надбяга и финтира Юрген Матай, след което от аутлинията подаде на резервата Мавис Чибота, който с удар по земя реализира за крайното 4:0 в полза на Лудогорец.
В добавеното време на срещата Георги Йомов от състава на ЦСКА-София получи втори жълт и червен картон за фаул срещу Клод Гонсалвеш.