[ad id=“263680″]
..
„Отдавна съм чувала за тази практика и знам, че в Германия например, отдавна живеят така, но все не се престрашавах до един ден, в който ми се наложи спешно да сменя дрехите си, а не ми се даваха пари за нови.
Тогава просто отидох в един магазин в мола на известна марка и се облякох от главата до петите за около 150 лева. На следващия ден си свърших работата и отидох да върна дрехите, съответно си получих и парите“, разказва Милена.
По думите й след това започнало да й харесва да сменя гардероба и стила си по-често и това се превърнало в практика.
„Единственото важно е дрехите да не се перат и да са с етикет, когато ги връщам, затова избирам само такива, на които етикетът се разкопчава, за да мога после да го върна“, допълва тя.
[ad id=“225664″]
..
Младата жена обяснява, че никога не са я питали за причината да върне дрехата, а понякога дори изпраща някой друг да я върне и вземе парите й.
Така на практика можем да „инвестираме“ определена сума, която да се върти непрекъснато от магазин в магазин, а ние да сме с различни дрехи всеки ден или поне, докато не ни научат в моловете. „Случвало ми се е да нося една дреха и почти месец и след това да я върна“, каза още Милена.
[ad id=“218548″]
..
Това пък ни кара да се запитаме, дали не си купуваме дрехи „втора ръка“ дори от лъскавите магазини в столицата.
От големите вериги признават, че знаят за тази порочна практика, но няма какво да направят, защото политиката на магазините ги задължава да приемат върната стока до месец, а понякога и повече, стига тя да е с етикет, касова бележка и да не е повредена. Източник: Novinar.bg
Петлите са не само символ на утрото, но и интересни същества със специфични характеристики и…