(OI) Полина Трифонова победи Сара де Нуте и продължава напред в турнира по тенис на маса на Олимпийските игри в Токио

OI 17:24:02 24-07-2021
AV1723OL.009
Токио 2020- Полина Трифонова- успех

Полина Трифонова победи Сара де Нуте
и продължава напред в турнира по тенис
на маса на Олимпийските игри в Токио

Токио, 24 юли (спец.кор.на БТА Димитър Вельов).
Българката Полина Трифонова показа характер и обърна аот 1:3 до 4:3 (6:11, 11:6, 4:11, 8:11, 12:10, 11:9, 11:8) срещу световната номер 74 Сара де Нуте от Люксембург. Така нашето момиче записа втора поБеда на Олимпийските игри Токио 2020 и се класира за втория кръг на турнира.
Поли стартира по-рано днес с убедителна победа с 4:1 (8:11, 11:8, 11:6, 11:5, 12:10) над африканската шампионка за 2010-а Сара Анфу от Камерун. А днес във втората сесия отрази мач-бол и изтръгна успеха си по най-добрия начин.
Българката игра доста зле във втория и третия гейм, които загуби общо за 10 минути, като в третата част падна на 4. Но тя показа дух в петия гейм, в който се наложи с 12:10, за да вземе после още две части и да си гарантира крайната победа.