(OI) Полина Трифонова отрази мачбол и се класира за втория кръг на олимпийския турнир по тенис на маса

OI 17:38:01 24-07-2021
AV1737OL.011
Токио 2020- тенис на маса- Полина Трифонова

Полина Трифонова отрази мачбол
и се класира за втория кръг
на олимпийския турнир по тенис на маса

Токио, 23 юли (спец.кор. на БТА Димитър Вельов).
Българката Полина Трифонова отрази мачбол и се класира за втория кръг на олимпийския турнир по тенис на маса в Токио.
29-годишната Трифонова навакса пасив от 1:3 гейма и стигна до драматичен успех срещу Сара де Нуте (Люксембург) с 4:3 (6:11, 11:6, 4:11, 8:11, 12:10, 11:9, 11:8) след 75 минути игра.
Де Нуте взе ранен аванс от 6:3 точки, след което и първата част. Във втората тя също имаше преднина от 5:3, но българката реализира обрат.
Състезателката от Люксембург отново поведе в резултата след две серии от по пет поредни точки в третия гейм, а четвъртият започна оспорвано, но след 6:6 Де Нуте отново имаше предимство.
В петата част при 6:9 точки всичко изглеждаше загубено за Трифонова, която обаче в последствие показа изключителен характер и воля, отрази мачбол при 9:10 и успя да измъкне частта с 12:10.
Шестият гейм отново беше драматичен, а с три последователни разигравания в края му Трифонова стигна до изравняване на резултата.
В последната седма част българката показа страхотна игра. Тя дръпна с 9:5 и не допусна изненада, за да спечели втори мач за деня.
Трифонова по-рано днес донесе първа победа за България в тениса на маса на Олимпиада от 33 години, когато Даниела Гергелчева достигна до осминафинал в Сеул, след като преодоля квалификациите с петгеймов успех над Сара Анфу (Камерун).
Във втория кръг в понеделник в Токио българката, която е дебютантка на Олимпиада, ще срещне 33-годишната китайка Сяосин Ян, която играе за Монако.