Идеята е между две мрежи от метални нишки да се постави филтърен текстил. Мрежите се свързват с полюсите на преносима батерия. От влагата в устата текстилът се овлажнява и през него преминава ток от батериите.
„Тези микроорганизми, които са живи организми ще бъдат подвластни на електрическия ток и тогава проблемите, които създават ще бъдат решени“, обяснява инж. Койчо Митев.
Специалистът казва, че няма място за паника заради COVID-19, а че трябва да се мисли рационално. Убеден е в успеха на своето откритие.
„Ако концепцията ми е вярна, сигурен съм, че ще помогне най-малкото или най-вече на вече заразени пациенти, за да се намали ако не въобще да се изолира разпространението на вируса“, казва инж. Койчо Митев.
Той е изпратил информация за изобретението си до посолствата на Китай, Индия, Япония, Южна Корея, Италия и САЩ с надеждата да проявят интерес и новата маска скоро да се появи на пазара.
Вчера учени от БАН представиха разработка с активен въглен от костилки на кайсии, подходящ за допълнение на предпазни медицински маски.
Киселото зеле е не само важна част от традиционната българска кухня, но и продукт с…
Сарми – едно от най-любимите ястия в българската кухня, което носи със себе си традиции,…