С голове на Исмаил Иса Берое победи казахстанския Акжаик

Берое победи с 2:0 казахстанския Акжаик (Орал) в третата си контрола от подготвителния лагер в турския курорт Алания. Спарингът се игра на терена в Сиде, а попаденията старозагорският тим реалзириа Исмаил Иса.
Румънецът Александру Някша, който кара пробен период в Берое започна в титулярния състав, но беше заменен в 38 – та минута от Стивън Петков.
В 3-та минута Атанас Зехиров изведе Исмаил Иса, който навлезе в наказателното поле, но ударът му бе блокиран. В 8 – та минута Пенев центрира към Иса в наказателното поле, но ударът на нападателя минава край вратата на казахстанците. Натискът на старозагорския тим се увенча с успех в 14 – та минута, когато реферът отсъди дузпа в тяхна полза.
Исмаил Иса с точен удар от бялата точка откри резултата – 1:0. В 22 – та минута Акжаик отправи първия си удар чрез Говедарица, който стреля от границата на наказателното поле, но топката мина над вратата на Берое. Пет минути по – късно Кхромхов стреля към беройската врата, но защитник изби топката в корнер.
В 36 – та минута след ъглов удар Кхромхов отправи опасен удар но вратаря Михайлов успя да избие топката.
В 41 – та минута Божилов засече топката след центриране на Пенев от корнер , но топката излезе в аут. След почивката треньорът Петър Хубчев пусна в игра остаалите футболисти, а Берое продължи да владее инициативата на терена.
В 51 – та минута Зафиров намери в наказателното поле Иса, който стреля но топката минава край вратата на казахстанците.
Четири минути по – късно Зафиров с решителна намеса застава на пътя на топката, засечена с глава от играч на Акжаик. В 61 – та минута Бенджамин Морел отправи опасен удар от фаул от 23 метра, но вратарят Калменов изби топката, която летеше към горния десен ъгъл в ъглов удар. В 75 – та минута Берое стигна до втори гол във вратата на противника. Тогава французинът Морел изведе в коридор Исмаил Иса, който остава сам срещу стража Калменов и технично го преодолява за 2:0. Четири минути по – късно Морел л центрира от фаул вляво от вратата, където Пенев засече топката, която срещна напречната греда и излизе в аут. Берое можеше да вкара трети гол в 85-та минута, когато Кирил Личев комбинира много добре със Стивън Петков, който бе изведен на чудесна позиция в наказателното поле на Акжаик, но след удара му топката рикошира в крак на защитник и излезе в корнер.

Съставът на Берое

1. Михаил Михайлов, 28. Веселин Пенев (83 – 16 Кирил Личев), 6. Иво Иванов (к) (46 – 3 Зафиров), 15. Георги Динков (46 – 24 Василев), 18. Атанас Зехиров (72 – 13 Ахмед), 8. Георги Сърмов (68 – 7 Андонов), 21. Елиаш да Силва (47 – 70 Том), 17. Александру Някша (38 – 73 Стивън Петков), 11. Неманя Милисавлевич (56 – 9 Костов), 14. Георги Божилов (46 – 19 Морел), 10. Исмаил Иса (83 – 77 Спас Делев)