Силен мач за Михаил Михайлов, на юношеските ни нацинали отстъпиха на Хърватия

Юношеският национален отбор на България до 19 г. отстъпи на Хърватия U19 с 0:1 в първата си среща от група 5 в Елитния кръг за ЕВРО 2016.
Много добър мач за България направи стражът на Берое Михаил Михайлов, който се отличи със страхотни изяви.
Двубоят на стадион „Кантрида“ в Риека започна с минута мълчание в памет на жертвите на терористичните атаки в Брюксел.
През първата част играта бе равностойна и открита, като и двата отбора имаха голови възможности.
Възпитаниците на Светослав Тодоров създадоха най-чистото си положение в 19-та минута. Стойчо Атанасов центрира отдясно в наказателното поле, където Томас Цвятков се размина с топката, която попадна в Александър Георгиев. Капитанът стреля от 2-3 метра, но Шемпер спаси.
Шест минути по-късно вратарят на домакините не изчисти добре и Божидар Краев опита да реализира от далечно разстояние, но шутът му бе слаб.
В самия край на полувремето Александър Георгиев отново се озова на добра позиция след пас на Краев и опита да прехвърли стража, но Шемпер изби.
За домакините Балич, Моро, Бенкович, Брекало и Ловрен имаха шанс да реализират, но Михаил Михайлов бе на мястото си и запази мрежата си суха.
Хърватите откриха резултата с първата си опасна атака за втората част. В 53-ата минута Йосип Брекало бе изведен по лявото крило, преодоля двама бранители и с мощен удар реализира за 1:0.
След попадението домакините заиграха по-уверено, като задържаха повече топката и имаха предимство. Бенкович, Брекало, Божич и Бродич застрашиха вратата на Михайлов, но стражът демонстрира класа и не допусна нов гол.
Националите опитаха да се върнат в мача, като на няколко пъти организираха контраатаки, които не дадоха резултат.
В другата среща от нашата група, Белгия победи Шотландия с 2:0.
Така, след първите срещи Белгия и Хърватия имат по 3 точки, а България и Шотландия са с 0 точки.
Следващият мач на националите е в Зукница, на 25 март, срещу Белгия от 14:00 часа.