През 1988 година във Великобритания се празнува за първи път Световният ден на целувката. Не е ясен произходът, но някои я свързват с ритуал, при който бозайници хранят малките си в устата.
Установено е, че честото целуване удължава живота с около пет години. Нещо повече – то ни прави по-щастливи. Причината е, че, когато се целуваме, тялото ни отделя огромно количество от хормона на щастието – ендорфин.
В света съществуват най-различни легенди за появата на целувката. Според една от тях целувката е измислена от средновековните рицари, които по този начин разбирали дали техните съпруги са пили вино.
Според друга целувката идва от връзката между майката и бебето. Не са малко и тези, които вярват, че целувката уста в уста е произлязла от маймуните.
От много време различни здравни организации призовават хората да се целуват по-често, тъй като полезно за здравето. Доказано е, че докосването с устни всъщност провокира доста сложни химически реакции.
Продължителната страстна целувка увеличава пулса над 100 и повече удара в минута. Тя повишава нивото на хормоните в кръвта дотолкова, че може да удължи живота с една минута. По време на страстната целувка се губят около 6,4 калории (за една минута).
Продължителната целувка дори нормализира киселинността в устата – т.е. целувка след ядене намалява риска от кариес. Целувката успокоява нервната система и предотвратява стреса.
Петлите са не само символ на утрото, но и интересни същества със специфични характеристики и…
Мравките са едни от най-успешните същества на нашата планета. Тяхната организация, издръжливост и социална структура…
Кокошките са едни от най-разпространените и полезни домашни животни в света. Те не само снасят…