300 хиляди българи остават със замразени доходи за 3 години. Управляващите планират да вдигнат минималната заплата през 2017 и след това до 2019 година минималният доход да не се променя, съобщи bTV.
Според синдикатите това ще доведе до масово напускане на страната. Бизнесът настоява минималната заплата да е по браншове.
Плановете на финансовото министерство са минималната заплата догодина да стане 460 лева (от 420 лв.) и да остане такава 3 години.
Синдикатите настояват за поне 10% увеличение всяка година, за да може това да избутва и средните заплати. Предлагат още въвеждане на коридор между линията на бедност и средната заплата -в момента между 400 и 540 лева, и с бизнеса да се договаря минимумът.
Работодателите обаче са против. Те искат или отпадане на минималната заплата или да е по сектори.
Според синдикатите задържането на доходите ще има изтласкващ ефект:
За да няма работодатели на тъмно, бизнесът настоява и минималните осигурителни прагове да отпаднат. Работодателските организации ще откажат да преговарят за нови прагове за осигуряване.
От финансовото министерство засега мълчат.
Предложението на КНСБ е минимумът за висшистите да е 700 лева. Бизнесът, е против и пита – еднакво ли образоват всички университети, за да гарантира минимален доход. Арбитър ще се окаже финансовият министър, който засега отказва да коментира идеите и на синдикати и на бизнеса.
Брусарци е малко градче, разположено в северозападната част на България, известно със своите природни красоти…
Войната на Русия срещу Украйна доведе до рязко увеличаване на търсенето на снаряди. Производството обаче…
Йомер и Огуджан забелязват, че Берк се интересува от Айбюке. Толга заявява на Дорук, че…