Спорт

Баскетболистите на Берое разгромиха Спартак в Плевен

Баскетболистите на Берое започнаха с убедителна победа участието си в първенството на Виваком Националната баскетболна лига. В среща от първия кръг „зелено-белите“ се наложиха със 104:83 над Спартак (Плевен) като гост.

Старозагорци изиграха много силни първи три части на двубоя в зала „Балканстрой“. Тимът поведе в резултата още след първите 10 минути, а на полувремето авансът на Берое бе 20 точки. Разликата продължи да се увеличава и след третата част, спечелена от играчите на Берое с 33:23. В последната четвърт домакините все пак стигнаха до успех, но това не бе достатъчно за пълен обрат.

Най-резултатен за Берое бе Алекс Дейвис с 25 точки. Националът Александър Янев добави още 17 точки за успеха на носителите на Купата на България.