Баскетболистките на Берое не се затрудниха срещу Рилски спортист

Отборът на Берое надигра Рилски спортист с 91:60 (27:15, 26:18, 13:11, 25:16) като домакин в Стара Загора в среща от петия кръг в Първата тройка от втория етап на първенството на България по баскетбол за жени, видя ЗАРАТА. Победата бе трета поредна за старозагорки в тази фаза от шампионата и те продължават без поражение. Рилски спортист допусна четвърта загуба от четирите си двубоя.

Домакините имаха превъзходство през целия мач, надделяха в борбата под коша (55-28), а и демонстрираха по-добра стрелба от дистанция, вкарвайки 10 тройки срещу 2 за Рилски спортист. Баскетболистките на Берое натрупаха преднина от 20 точки до почивката при 53:33, а след третата част резултатът бе 66:44. Най-голямата разлика достигна 31 точки.

Теодора Динева завърши с „дабъл-дабъл“ за успеха – 26 точки и 11 борби, а Виолина Кочева добави 22 точки, 5 борби и 3 асистенции.