Спорт

Боряна Калейн спечели бронз в индивидуалния финал на топка

Българката Боряна Калейн спечели бронз в индивидуалния финал на топка на турнира по художествена гимнастика от сериите „World Chasllenge Cup“ в руския град Казан.

Калейн завърши трета с 21.950 точки, като беше изпреварена от представителките на домакините Дина Аверина с 23.450 и Арина Аверина с 23.400.

Другата българка Катрин Тасева се нареди пета на уреда с 20.000.

Във финала на обръч Калейн завърши четвърта с 20.800, колкото заслужи и третата Алина Харнаско, но състезателката от Беларус получи по-висока оценка за изпълнение и затова изпревари българката.

Победителка стана Арина Аверина с 23.200, пред Дина Аверина с 22.750, а Тасева отново завърши пета с 20.650.

Индивидуалните финали на бухалки и лента, както и финалите при ансамблите на 5 топки и на 3 обръча и 2 чифта бухалки са по-късно днес.