Categories: Дунав мост

Мирослав Ангелов и Георги Гаджев спечелиха рали „България“

Миналогодишните шампиони защитиха титлата си

Трикратните шампиони на България в рали дисциплината и защитаващи званието си от миналия сезон – Мирослав Ангелов и Георги Гаджев (Мегапорт Рейсинг, Skoda Fabia Rally2) успешно стартираха сезона в новото първенство днес, печелейки за втори път най-авторитетното ни състезаниеРали България.

Двамата завършиха на върха на класирането с време от 1:25:17.4 часа, оставайки зад гърба си завърналите се бляскаво в шампионата състезатели на Шумен Ауто Спорт – Мартин Сурилов/Здравко Здравков (Mitsubishi Lancer Evo IX) – на 1:10.0 минути и с 3:21.0 минути пред турския екипаж на Евофон Сойлу/Динчер (Skoda Fabia Rally2), информира БНР.

Освен откриващ кръг на националния шампионат на България, варненският старт бе и трети старт от евротрофея на Международната автомобилна федерация (ФИА) за Балканската зона.

В 11 от всичките 16 скоростни отсечки победите, очаквано, бяха спечелени от Ангелов. Откакто Ангелов се състезава с Skoda от 2018-а, само шуменецът, варненският пилот Йордан Атанасов и Денис Станчовски са успявали да откраднат етап от шампиона.