„За съжаление всички сме свидетели на това какво се случва. Тази тема е навсякъде около нас. Много голяма част от това е плод на това, че не се сещаме да внимаваме“, заяви Йордан Жечев в студиото на „България сутрин“.
Писмата от семействата на загиналите на пътя ще се прилагат към електронните фишове на хората, които са нарушили закона на улицата.
„Това е една наистина нелека задача, изключително трудна за нас. Тя ще предизвика емоции дори у служителите на МВР, които ще трябва от другата седмица да започнат заедно с електронния фиш, в пощенски плик да поставят и едно такова писмо. Това е много трудно за всички. Не е тайна за никого колко много човешки животи биват отнемани, не само в нашата страна, а в цял свят“, каза гл. инспектор в отдел „Пътна полиция“ Мария Ботева.
Ботева посочи, че в тези писма най-често срещаният израз е „чакай ме“ и напомни, че във всяка една статистика, свързана със загинали хора, зад всяка цифра стои човек.
Жечев казва, че кампанията няма да е панацея, но определено е стъпка към един по-спокоен живот на пътя.
„Умът е странно нещо и споменът е странно нещо. С част от родителите си говорихме как всеки от тях знае къде точно е бил, когато е разбрал за произшествието. Представяме си, че ако човек, заедно с наложената му законово глоба, прочете посланието и стане свидетел на това, ще му остане не само в ума, а и във въображението“, сподели Жечев.
Към момента в кампанията са планирани 36 000 писма, които да достигнат до нарушителите на пътя.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase
Косата е важна част от външния вид и самочувствието на всеки човек. Поддържането ѝ здрава…
Берое Стара Загора прекъсна серията си от три поражения с домакински успех над Шумен…