Бъдещите ветеринарни лекари присъстваха на оценяване на представителите на тази автохтонна порода. Помагаха на ветеринарните специалисти в прегледа на животните, обследването за бременност на кобилите и обезпаразитяването.
Особена радост, естествено, предизвикаха току-що родените малки кончета, които получиха и най-много внимание от страна на младите специалисти.
За щастие всички животни бяха в задоволително клинично състояние, което е много важно, тъй като съвсем скоро предстои те да бъдат преместени във високите части на планината.
Връзката между конете и дейностите по възстановяване на белошипата ветрушка в Сакар, приоритет на работата на Зелени Балкани в района не е очевидна, но е много важна. Конете изпасват големи площи от пасищата в районите на гнездене на този рядък у нас вид, и така откриват площи за хранене на дребните соколи.
Припомняме, че видът бе върнат у нас благодарение на дейностите на Зелени Балкани по проект „Възстановяване на белошипата ветрушка“ LIFE11 NAT/BG/360.
Практиката на студентите бе част от проект Transhumance Sakar, който се изпълнява от Зелени Балкани, Сдружение Природен Парк Сакар и местни фермери и е финансиран от Евронатур.
Петлите са не само символ на утрото, но и интересни същества със специфични характеристики и…
Мравките са едни от най-успешните същества на нашата планета. Тяхната организация, издръжливост и социална структура…