Categories: Спорт

Уникална Ивет с второ сребро на Европейското по лека атлетика

Най-добрата ни лекоатлетка – Ивет Лалова отново демонстрира огромната си класа и спечели втори медал, отново сребърен. Лалова извоюва сребърен медал на спринта на 100 метра, след като стори същото ден по – рано на 200 метра на ЕП по лека атлетика в Амстердам. Лалова-Колио финишира на 100 метра с време 11,20 секунди.

Ивет впечатли с отлична стартова реакция – 0,137 хилядни, след което бе единствената реална конкуренция на безспорната победителка Дафне Схипърс. Холандката зарадва всички свои сънародници със страхотно представяне, стигайки до златото с време 10,90 сек.

Бронзовият медал остана за представителката на Швейцария – Мужинга Камбунджи. За съжаление надпреварата не завърши младата великобританка Дезире Хенри, която получи тежка травма и бе изнесена на носилка.

Стефан Стефанов

Recent Posts

БДЖ пpeмaxва xapтиeнитe билeти, системата ще е интегрирана с ЕС

Жп инфpacтpyĸтypaтa у нас не позволява пoвeчe oт 90-100 ĸм/ч....

3 минути ago

Дъждът продължава да вали в петък в Южна България

Максималните температури ще са между 13° и 18°...

42 минути ago

Росарио Доусън, която не се страхува от арест, за да протестира за каузи

Интересува се от политика и активизъм. Неведнъж е била арестувана по време на протести в…

един час ago

Почина Юлия Трашлиева, първата българка с медал от световно по художествена гимнастика

Тя има важен принос за развитието на този спорт в България...

Борисов: Отново сме на избори и виновни за това сме най-малко в ГЕРБ

Лидерът на партията се срещна със симпатизанти...