Уникална Ивет с второ сребро на Европейското по лека атлетика

Най-добрата ни лекоатлетка – Ивет Лалова отново демонстрира огромната си класа и спечели втори медал, отново сребърен. Лалова извоюва сребърен медал на спринта на 100 метра, след като стори същото ден по – рано на 200 метра на ЕП по лека атлетика в Амстердам. Лалова-Колио финишира на 100 метра с време 11,20 секунди.

Ивет впечатли с отлична стартова реакция – 0,137 хилядни, след което бе единствената реална конкуренция на безспорната победителка Дафне Схипърс. Холандката зарадва всички свои сънародници със страхотно представяне, стигайки до златото с време 10,90 сек.

Бронзовият медал остана за представителката на Швейцария – Мужинга Камбунджи. За съжаление надпреварата не завърши младата великобританка Дезире Хенри, която получи тежка травма и бе изнесена на носилка.