Това ще стане по време на предстоящата октомврийска сесия на местния парламент. Новината бе обявена на пресконференция, на която присъстваха още областният координатор Пламен Йорданов и зам.-председателят на Народното събрание Емил Христов.
„Ще потърсим максимална подкрепа през следващите седмици, както от обществеността на Чирпан, така и от цялата страна, подчерта общинският ръководител Христо Стефанов. И уточни, че не се търси политизиране на въпроса, дори точно обратното. „Това е и желанието на неговото семейство, на хората близки до Никола Манев. Провели сме разговор с някои от тях, както и със сина му Александър, който подкрепя идеята, но тя трябва да обединява, а не да разделя хората“, категоричен бе общинският съветник. Той посочи, че очаква подкрепа от ръководството на Община Чирпан, от различни съсловни организации, от хората на изкуството, медиите и от всеки, който цени направеното от художника.
В Чирпан има нагласа за сформирането на инициативен комитет, който може да получи мощна обществена подкрепа. Неговата цел е в бъдеще да работи за продължаване на делото на Никола Манев в Чирпан, подчертаха общинските съветници.
[ad id=“225664″]
„Никола Манев ни напусна само преди броени седмици, но остави след себе си ярка следа и много въпроси за бъдещето. Ние вярваме, че енергията, която той притежаваше, и която ни завеща, ще продължи да държи на високо чирпанския дух и местен патриотизъм, коментира Пламен Йорданов.
Практиката от всички други общини, в които са сменени имена на улици показва, че не се изисква веднага подмяна на личните карти. Новите обстоятелства ще бъдат отразени поетапно в тях, при подмяната им, след изтичане на тяхната валидност. Настоящите шофьорски книжки не съдържат адрес. Що се отнася до всички останали случаи, примерно данните в нотариалните актове, при необходимост общината ще издава удостоверение за идентичност на адрес, което е административна услуга прилагана в цялата страна.
В момента община Чирпан е сред малкото в страната, които пазят болезнения спомен от комунистическото минало чрез имената на голяма част от улиците си. Този процес в повечето български градове и села приключи през 90-те година на миналия век. „Ние няма да влизаме в полемика за Георги Димитров, а и днес това не е нужно. Времето и историята дадоха своята справедлива оценка“, подчертаха общинските съветници от ГЕРБ. И допълниха, че ще търсят разумен диалог с останалите политически сили в ОбС.
Здравейте, скъпи приятели, Това е новият брой на Голямата картина - седмичния бюлетин на Свободна…