До водопада се стига сравнително лесно по асфалтов път, завършващ с паркинг. Преминава се през село Хотница, в което има указателни табели.
Водопадът е висок около 30 метра. Водите му се стичат по скалите и разкриват прекрасна гледка.
Точно пред самия водопад има просторна полянка и беседка, където можете да си направите пикник, или просто да поседнете и да се полюбувате на невероятната природа.
От водопада започва иживописна екопътека,която тръгва нагоре по дървени стъпала в скалите и отвежда до невиждани красоти и девствени местности. Пътеката е с дължина само 1.5 километра., но се вие по течението на река Бохот и разкрива пред посетителите причудливи скални форми, малки водни каскади и вирчета, дървени мостчета и зелени била.
Продължавайки по малките мостчета се стига и до самия извор дал името на водопада – Кая Бунар.
Цялата околност е пленително красива и омайва, всеки който я посети.
[ad id="225664"] Бегликташ или Беглик Таш е естествен скален ансамбъл от сиенитни блокове с различни…
Според книгата на Д. Янков "Християнско култово строителство в Стара Загора през късната античност и…
Пони е съвременното понятие за всички породи дребни коне, които отговарят на определени стандарти. Основният…
[ad id="225664"] Мартеница пращам надалече нишка от живота във дома, бяла като вишната на двора…