Заключително събитие в Пловдив представи резултатите от проекта и очерта следващите стъпки за младежко участие
В периода 02-03.02.2026 г. в гр. Пловдив се проведе заключителното събитие по проект „Гласът на младите в местната власт: път към съзнателно участие в обществения живот“, № 2025-1-BG01-KA154-YOU-
Събитието обедини резултатите от всички проведени обучения, кръгли маси и анкетното проучване и се превърна в пространство за представяне на основните изводи от проекта, както и на разработения наръчник за младежко участие в местната власт. В рамките на програмата участниците обсъдиха основните предизвикателства пред младежкото участие, ролята на институциите и възможностите за по-ефективно включване на младите хора в процесите на вземане на решения.
По време на заключителното събитие бяха представени резултатите от анкетното проучване, добрите практики, идентифицирани в различните населени места, както и конкретни препоръки за подобряване на младежките политики и диалога между младите хора и местните власти.
С провеждането на заключителното събитие проектът завърши своя цикъл от дейности, но постави основа за бъдещо сътрудничество, нови инициативи и продължаване на диалога между младите хора и институциите.






