Берое измъкна точка в Пловдив отново с десет души на терена

Ботев Пд и Берое завършиха 1:1 в Битката за Тракия на базата на пловдивчани в Коматево. Гостите от Ст. Загора устояха на натиска на канарчетата които играха с човек повече около час. В 31-вата мин старозагорци останаха с 10 души на терена след като Самир Аяяс получи 2 жълти картона в рамките на пет минути . Жълто-черните откриха резултата в 63-та минута чрез Мариян Огнянов, но само три минути по-късно Елиаш да Сишлва фиксира крайното 1:1. Домакините пропиляха няколко изгодни положения което им попречи да спечелят първата си победа в плейофната фаза на първенството. Гостите от своя страна се браниха организирано демонстрирайки ярко изразения си стил след поемането на тима от Петър Хубчев. Двубоят протече двуостро като реферът Цветан Кръстев оцвети и двата отбора с доста жълти картони.

Двубоят започна равностойно. В 7-ма минута капитанът на гостите Георги Андонов стреля в аут с глава. Постепенно канарчетата заиграха по-добре, но старозагорци стояха доста организирано на терена и демонстрираха характерния за тях агресивен футбол. В 27-та минута Цветанов от воле от 20 метра прати топката в страни от вратата на Илко Пиргов. Двубоят продължи да се развива в същото русло. Гостите от Стара Загора за пореден път през този сезон останаха с човек по-малко на терена. Това се случи в 31-та мин, когато Самир Аяяс получи второ официално предупреждение в рамките само на 5 минути. Той повали нахлуващия отляво Лазар Марин, за което Цветан Кръстев го декорира за втори път в жълто. Куриозното беше, че може би Цветан Кръстев първоначално забрави да покаже червения картон на Аяяс и му го показа след като футболиста на гостите вече знаеше какво го очаква и беше излязъл извън терена. В 36-та минута Йордан Христов центрира остро отдясно, а Елиаш в опита си да избие едва не си вкара автогол. До първия точен удар по посока на една от двете врати се стигна в 42-та минута. Тогава Савио Нсереко стреля от дъгата на наказателното поле, но вратарят на канарчетата Адам Стаховяк прояви страхотен рефлекс и изби в корнер.

В 51-та минута Лъчезар Балтанов отправи първия точен удар към вратата на гостите, но след рикушет и добра намеса на Илко Пиргов топката излезе в корнер. Секунди след това при последвало центриране отляво Чунчуков се озова непокрит и от четири метра с глава прати топката в краката на Пиргов. Лъчезар Балтанов пробва отново късмета си като и този път шутът му бе избит корнер. Гостите не изневериха на стила си и при една от контраатаките в 62-та минута Игор Джоман би в аут. Натискът на канарчетата се увенча с успех в 63-та минута, когато Мариян Огнянов откри резултата. Лъчезар Балтанов центрира отдясно, а Чунчуков продължи с пета към Мацата, който от точката на дузпата между двама играчи успя да матира Пиргов за 1:0. Радостта на канарчетата обаче трая твърде кратко. Само три минути по-късно старозагорци изравниха резултата. Селим Керкар би в аут в дясно, а Веселин Пенев продължи топката към Елиаш Да Силва който я засече в мрежата за 1:1. До края играта бе равностойна и двата отбора спечелиха по една точка.