Най-опасните курорти на света! Защо туристите понякога изчезват безследно? (СНИМКИ)

В съвременния свят опасности дебнат отвсякъде, дори по време на почивка. Колкото и да е популярен и скъп един курорт, колкото и обучен да е персоналът и колкото и предупреждаващи табелки да има – това не винаги спасява от беди.

„Лента.ру“ състави списък на популярните за туристи места, където стават нещастни случаи:

Флорида

Florida_resized

 

Дворните котки, неизменни жители на мегаполисите, радват и умиляват гражданите, необременени от разнообразието на фауната, и вкъщи и по време на ваканция. Но във Флорида най-близките съседи на човека са алигаторите. Те живеят там и даже ходят из града, спазвайки правилата за движение на пътя, с което притъпяват бдителността на хората.

Florida1_resized

 

Затова никой не видял нищо необичайно в езерото на територията на хотел Disney’s Grand Floridian Resort & Spa в Орландо. За последните шест години в щата били регистрирани няколко десетки нападения над хора от алигатори, а през 2015 г.  два от случаите са довели до летален изход. При последния инцидент алигатор завлякъл в езерото двегодишно момче. Незабавно бяха затворени вкички плажове, унищожиха 4 животни, които нямат нищо общо с нападението, но това не спаси детето.

Бали

Bali_resized

На Бали всяка година океанът поглъща десетки хора. Лазурно море, бял пясък, разкошни хотели – ако се говори за рай на земята, то той е тук. Но дори и най-висококласният сервиз не ви спасява от нещастни случаи, ако човек е изпаднал в нирвана и разчита само на божията помощ.

Приливно-отливните течения в този рай са напълно реални и много опасни. Всяка година те отнасят по няколко десетки човешки живота.

В последните две седмици туристите непрекъснато са предупреждавани за необичайно силни вълни, които се разбиват в острова. На плажа Паданг Галак в курорта Санур морето вече погълна двама туристи – от Китай и Западна Ява. Същата съдба застигна и 24-годишна австралийка от град Перт, която пристигна на Бали, за да изкара меден месец. На 3 юни морето я отнесе заедно с осемгодишната й сестра.

Австралия

Avstralia_resized

 

Хилядите безкрайни и безлюдни плажове на Австралия мамят за незабравим отдих любителите на морето и слънцето, дайвинга и сърфинга. Но гостоприемството на това крайбрежие е опасно – тук са регистрирани най-голямо количество на смъртни случаи от нападения на акули на планетата на планетата. В Нов Южен Уелс, най-гъстонаселеният щат, където е расположен Сидни, белите акули плуват до самия бряг. Това се обяснява с близостта на континенталния шелф до големите дълбочини. Тук акулите са нападали хора повече от 170 пъти, и над 50 души са загинали.

В Западна Австралия през последните години са станали повече от 40 атаки от акули с повече от 10 смъртни случаи. Само за изминалите две седмици загинаха двама туристи. На 3 юни акула нападна 29-годишен сърфист, недалеч от град Фалкон. Той почина от получените рани. Няколко дни по-късно във водите на град Миндари със сериозни травми е била намерена 60-годишна жена-дайвър, която въпреки оказаната помощ е починала. 

Йелоустоун

Ieloustone_resized

 

Зловещата красота на гейзерите привлича туристи от целия свят в Йелоустоунския парк. Само на един от басейните – Норис, миналата година са пристигнали повече от 4 милиона души. На пръв поглед – няма нито опасни диви животни, нито неуправляеми стихии. Но е достатъчно само едно грешно движение на туриста, и той може да се озове във врящата киселина. От 1890 г. насам в Йеллоустоун и околностите са загинали не по-малко от 22-ма души, и това е само официалната статистика.

В началото на юни 23-годишен американец се подхлъзнал и паднал в горещото езеро от дървените платформи, изградени за туристи. Тялото му така и не е открито. Няколко дни след този случай в друго езеро е паднало 13-годишно момче и също е загинало. Известни са няколко случая, в които туристи са били съблазнени от горещите бани и решили да поплуват там. Къпането завършило трагично.
Непал
Nepal_resized
Непал, на територията на който се намират най-високите планини в света, привличат не само екстремните алпинисти. В най-големия храм в чест на бог Шива и храмът Лумбини, който се смята за мястото, където се е родил Гаутама Буда, се стичат множество поклонници. Живописните планински пейзажи, чистите езера, богатият животински и растителен свят мамят любителите на природата и екотуризма.

Регионът е сеизмологично опасен и движението на земната кора там не е рядкост. Но земетресението, станало през април 2015 г., стана най-катастрофичното през последните 80 години. То отне живота на повече от 8 хиляди души, а пострадалите наброяваха около 14 хиляди. В столицата на Непал Катманду бяха разрушени много сгради, на Еверест тръгнаха снежни лавини, които погребаха около 20 подготвящи се за изкачване алпинисти.

Източник: пик.бг