„Напрежението добива застрашителни размери и отговорен държавник като Борисов нямаше полезен ход освен да поведе разговори българската държава да добие част от ЧЕЗ“, коментира министърът в оставка
[ad id=“225664″]
„Българското правителство няма нищо общо с тази сделка.“ Това обяви пред комисията по енергетика министърът на енергетиката в оставка Теменужка Петкова, която отговори на въпрос на червения депутат Жельо Бойчев каква е намесата на българския кабинет и какво знае по сделката.
[ad id=“237001″]
„В стратегията за енергетиката пише, че държавата не е добър стопанин и ако продължава да бъде собственик на електроразпределителните компании, няма да се привлича финансиране, а ще се повиши качеството на услугите, ако се приватизират предприятията. През далечната 2004 г. ПП ГЕРБ не е съществувала, когато е написана стратегията“, обяви тя, обръщайки се към депутатите от БСП.
[ad id=“238430″]
„Българското правителство няма как да има никаква намеса по тази сделка. Правителството е поставено в ситуация на извиване на ръце, за блокираща квота и това звучи страшно за хората, които гледат отстрани“, заяви министърката на енергетиката в оставка, цитирана от ПИК.
[ad id=“236993″]
Тя обясни, че през 2004 г. приоритет по тези сделки е била приватизацията, а сега е точно обратното. „Напрежението добива застрашителни размери и отговорен държавник като Борисов нямаше полезен ход освен да поведе разговори българската държава да добие част от ЧЕЗ“, коментира още тя.
[ad id=“236999″]
„Почтен човек съм, работила съм за държавата, следила съм дали се спазват законите. Чувствам дълг, че, когато стана ясно, че тази сделка е факт, аз да заявя, че познавам тези хора. Сега предстоят процедури по одобрението на тази сделка в България. Смятам, че тези отношения трябва да бъдат изчистени и затова съм депозирала оставката си. Въпрос на решение на премиера и партньорите е какво ще се случи с тази оставка“, коментира Теменужка Петкова.