„Преди всичко трябва да се следи хигиената на щанда, където се предлага рибата. Тя трябва да бъде в количество, което трябва да се реализира в рамките на три часа от приготвянето ѝ. Самата готова риба, когато е прясна, си личи. По свежестта, панировката“, заяви представителят на БАБХ-Бургас д-р Тодорка Петрова.
Много често в ресторантите по морето мамят с млечните продукти. Инспекторите ще следят дали в менюто е посочено, когато става въпрос за имитиращи продукти. В малките ресторантчета по морето твърдят, че обикновено храна от предния ден не се предлага.
„Ние не приготвяме огромно количество храна, нашите туристи не са „ол инклузив“ като в Слънчев бряг – храним малко хора и обикновено знаем какво количество. Когато наближи времето за края на закуската, ние поне 40 минути преди това спираме да приготвяме каквото и да е“, каза управителят на ресторант Гергана Йовчева.
Проверени бяха и здравните книжки на персонала. Проверките ще продължат през цялото лято, като се предвижда към тях да се включат и инспектори от полицията, данъчните и здравните власти. При административни нарушения глобите започват от 2000 лв.
Вижте повече в репортажа на Bulgaria ON AIR
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase