Снимка БГНЕС, архив |
„Никой не ни чува – нито обществото, нито политици. Тези родители също се нуждаят от подкрепа, необходима е психологична помощ, чувстваме се сами. Когато се качиш зад волана пиян, дрогиран и настъпваш газта докрай, това не е непредумишлено убийство“, заяви пред БНТ Петя Иванова, загубила сина си при катастрофа.
„Допълниха се хипотези за тежките случаи – отказът от тест, движение с превишена скорост с повече от 50 километра в час, минаването на червено, което е стъпка в правилната посока. Превенцията е изключително важна“, каза още Илия Тодоров от Българска асоциация на пострадали при катастрофи.
По думите му е необходимо да се отнемат автомобилите на пияни и дрогирани водачи преди да са направили катастрофа, от която ще има жертви.
„Това ще е спиращо, с превантивен характер. Действията на системните нарушители – джигити, с мислене и нагласа за тежко погазване на всички правила, трябва да бъдат парирани, трябва да бъдат наказани и те да не са на пътя“, каза още Илия Тодоров.
„Болката не може да се опише. Когато си виновен за нещо, най-малкото, което дължиш, е извинение“, допълни Галина Георгиева, майка на загинало момче.