Божидар Божанов: Не се притеснявам от изхода на делото срещу мен

Не се притеснявам от изхода на делото срещу мен. Това каза в предаването „Опорни хора“ депутатът от ПП-ДБ Божидар Божанов относно досъдебното производство срещу него за престъпление по служба.

„Именно затова още в първия възможен ден се отказах от имунитета си и се надявам това дело да влезе в съда максимално бързо, тъй като няма от какво да се притеснявам. Няма никакво престъпление, което да съм извършил… Всъщност това е делото на Кирил Петков – той също се отказа от имунитета си, също няма никакви притеснения, така че пореден случай, в който прокуратурата използва обвинителната си функция за пропагандни цели, за да се каже – „Ето го тоя. И той е корумпиран, и той е обвиняем“, добави депутатът в фира на Bulgaria ON AIR.

Божанов коментира и скандалите в МВР, свързани с твърдения, че ръководители забраняват на подчинени да проверяват складове за акцизни стоки, и за видеа, които намекват за унищожаване на полицейски преписки. Той настоя класифицираната информация да бъде разсекретена и предоставена на Народното събрание.

Нашата роля е да опитаме да решим системния проблем, а не един прокурор ходил ли е някъде, срещал ли се е с някого. Как да оправим системата, така че такива неща или да не се случват, или да бъдат по максимално ниските етажи, не да си назначаваме европейски прокурор, главен прокурор, зам.-главен прокурор“, категоричен бе Божанов.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase. https://www.dnes.bg/