Снимка: архив, БГНЕС |
„За да изчезне едно дете, има три варианта – два от тях са свързани с насилствено престъпление, а третият – нещастен случай. Не съм оптимист, че детето ще бъде намерено живо“. Това заяви в „Тази сутрин“ криминалният психолог Тодор Тодоров.
„Важно е хората, които последни са били с детето, да дадат обстойни показания, които да бъдат проверени. Много е важно да е 100% ясно, че това, което се казва, че се е случило, то да се е случило“, подчерта той.
Според него всички доброволци трябва да имат добра координация и обясни, че едни и същи места трябва да се проверяват всеки ден.
„При положение, че вече пет дни в недобро време Александър го няма, не съм оптимист за успешното намиране на детето живо“, коментира криминалният психолог.
Тодоров допълни, че при повечето случаи на изчезнали хора, по които е работил, е ставало дума за убийство.
„Ролята на криминалния психолог е важна, защото, след като се изучи поведението, може да се определи степента на рисковост и кой може да има общо с изчезването. По обективен начин трябва да се разбере последните, с които е имал контакт, доколко дават достоверна информация във връзка с изчезването“, обясни той.