„Триколката не е трябвало да се намира там, но това не значи, че другият водач не е трябвало да даде предимство“, заяви на брифинг началникът на сектор „Пътен контрол“ към ГД „Национална полиция“ гл. инспектор Росен Рапчев
[ad id=“225664″]
„Служители на МВР не са декларирали, че над тях е имало политически натиск при инцидента в Харманли с участието на бащата на президента.“ Това каза началникът на сектор „Пътен контрол“ към ГД „Национална полиция“ гл. инспектор Росен Рапчев на редовен месечен брифинг в заседателната зала на МВР, предаде „Фокус“.
Според него най-голямото нарушение от служителите на МВР при инцидента на 17 август в Харманли с участието на бащата на президента Румен Радев – Георги Радев, е че те не са събрали очевидци, които са необходими свидетели, за да се разреши произшествието.
„Комисията установи, че са допуснати обстоятелства и нарушения при установяване на пътнотранспортното произшествие на 17 август в Харманли, в което участва и бащата на президента Румен Радев, Георги Радев“, каза Рапчев
[ad id=“263680″]
„Установено е, че служител на МВР не е осъществил служебните си задължения по законосъобразен начин, той си поема отговорността с дисциплинарно отстраняване“, обясни той. По думите му друго нарушение от служителите на МВР при инцидента в Харманли е, че служители не са обезопасили и не са регулирали движението след пътния инцидент.
„На мястото на инцидента е имало граждани, които са наблюдавали процеса, което е грубо нарушение. Най-големият проблем е, че при толкова свидетели, служителите на МВР не са набрали необходимите свидетели, за да се установи произшествието“, посочи Рапчев.
По думите му има измяна на първоначалните данни от инцидента, служителят, който е отстранен от длъжност, не е изискал сведения и не е прегледал видеозаписи, които е имал възможност да види. Според него няма информация за това, как е изтекло видеото в медийното пространство.
[ad id=“236993″]
„Всички може да видите, че кръстовището е организирано правилно. Вижда се ясно пътят с предимство. Вижда се, че водачът е навлязъл в кръстовището, той със сигурност е с предимство пред другия водач. Триколесното превозно средство не е трябвало да се намира там, но това не значи, че другият водач не трябва да му даде предимството. Предмет на проверката е да установим дали полицейските служители са действали правилно“, заяви началникът на сектор „Пътен контрол“ към ГД „Национална полиция“.