Президентът на САЩ Доналд Тръмп повтори острите си коментари по адрес на четири жени, които са избрани в Камарата на представителите на американския Конгрес.
“Те само се оплакват“, каза президентът в отговор на въпроси на журналисти.
“Ако не им харесва тук, нека да си ходят. И знаете ли, сигурен съм, че на много хора те няма да липсват. Мисля, че те мразят нашата страна и то много силно. Може и да греша. Избирателите ще решат“, каза Тръмп.

Президентът на САЩ практически повтори нападките си, отправени през уикенда. Тогава той каза, че четирите цветнокожи депутатки от Демократическата партия трябва да се върнат в “скапаните и пълни с престъпност” страни, от които са дошли.
Четирите дами са граждани на САЩ, но една от тях не е родена там.
Демократическата партия реагира гневно на думите на Тръмп и ги определи като расистки. Той е представител на Републиканската партия на САЩ.