„За да бъде харесван той трябва да препотвърди своята принадлежност към това общество. Тази способност да съчетае две несъвместими позиции е характерно за Борисов“, подчерта Харалан Александров.
[ad id=“263680″]
„До юни Борисов трябва да даде нещо на нацията. На масата на финала след европредседателството образно стоят две купи – Шенген и Еврозона. Той ще трябва да избере. Той се мъчи да замазва. Цялото време досега бе време на имитации. Нашето общество е много по-консервативно, отколкото го знаем“. Това заяви Андрей Райчев.
„С неприемането на Истанбулската конвенция българите казаха: „Ние няма да търпим Европа на всяка цена“, добави социологът пред бTВ по повод интервюто на премиера Борисов по актуални политически теми.
[ad id=“218548″]
„Участието на премиера мина в шеги и закачки като цяло. Ние стигаме до края на отношенията ни с ЕС. Водещо бе да се изкараме нещо, което не сме. Истанбулската конвенция ни даде повод да се изрепчим на света. Когато някой говори грубо на Европа, това е бунт срещу маргиналната позиция, в която сме се оказали“, това заяви социалният антрополог Харалан Александров.
По думите му Борисов в момента е в много тежка позиция. „Той трябва не само да балансира, а да съумее да осигури трансформация на това общество. За да бъде харесван той трябва да препотвърди своята принадлежност към това общество. Тази способност да съчетае две несъвместими позиции е характерно за Борисов“, подчерта той.
[ad id=“218001″]
„Друго, с което трябва да се справи премиерът е, че мненията на хората вече изпреварват фактите. Това е нов феномен, който не е изследван, случва се през социалните мрежи и е предизвикателство за политиците. На Борисов му се налага да влезе в ролята на прелъстителя на нацията.“, каза Александров.