Стартъпът за доставки с дронове „Дронамикс“ ще дебютира на beam пазара на БФБ

Стартъпът за доставки с дронове "Дронамикс" ще дебютира на beam пазара на БФБ

Снимка: Дронамикс

Задава се още едно първично публично предлагане на акции на пазара beam.

Българският стартъп за доставки с дронове „Дронамикс Кепитъл“ ЕАД е подал заявление за допускане до търговия на пазара за растеж на малки и средни предприятия BEAM, съобщават от Българската фондова борса (БФБ).

Постъпилият документ за допускане е с цел първично публично предлагане от страна на емитента на емисия до 5 334 081 броя привилегировани, безналични, поименни Клас Б акции от капитала на дружеството, всяка с номинална стойност 1 лев и емисионна стойност 1,1 лева. 

Още по темата

Съветник по емисията е „Карол“.

„Дронамикс“ е технологичен стартъп, който от 2014 г. работи по създаването на безпилотни самолети за доставки на товари.

Компанията оперира паневропейска мрежа за дронпортове, която обхваща повече от 35 летища в 11 европейски държави.

Очаква се първите търговски полети на услугите за дронове за доставка в рамките на деня на „Дронамикс“ да започнат през 2022 г. Първата фаза на европейската мрежа за дронпортове включва летището в Лиеж, което служи като европейски център на Alibaba, както и летище Бреша, националният център за италианската пощенска система. 

Още по темата

Разработват се и летища на стратегически места по целия континент, които ще се превърнат в регионални въздушни карго логистични центрове чрез амбициозни инвестиционни програми, като Skövde (Швеция), Seinäjoki (Финландия) и Осиек (Хърватия), посочва се на сайта на компанията.

„Дронамикс“ е стратегически партньор на Hellmann Worldwide Logistics за разработване и предлагане на новаторска нова транспортна услуга за трансграничен транспорт на критични във времето стоки.

Стартъпът си партнира и с DHL, с която разработват съвместни решения за доставки на товари с дронове в същия ден.

Дружеството разработва дрона Black Swan – нов тип товарен самолет, който е малък, безпилотен и изключително икономичен и може да транспортира 350 кг над 2500 км на цена, която е с над 50% по-ниска от стандартните самолети. Той лети автономно и може да се наблюдава и управлява дистанционно чрез сателит, като каца на къси и неасфалтирани писти. Последното е важно за разработване на по-достъпни доставки в страни с неразвита инфраструктура.

източник https://www.investor.bg/…………