ЗАРАТА ви запознава с книгата на Стефан Саранеделчев 164 КАЗАНЛЪШКИ УЧИТЕЛИ ОТ 50-ТЕ И 60-ТЕ ГОДИНИ НА ХХ ВЕК – ГЕОРГИ АРАБАДЖОВ
Преподаваше по ковачество в Техникума по механотехника и електротехника (ТМТЕ) през 60-те години на миналия век. Среден на ръст, слаб, с дрезгав глас, който струва ми се бе придобит поради страстното тютюнопушене. Толкова страстно, че дори когато имаше някакво увеличение цената на цигарите той си купи цигаре, делеше всяка цигара на две (по онова време все още нямаше цигари с филтър) и изпушваше всяка половинка до милиметър, без да остава неизпушен фас.
Стефан Саранеделчев: Казанлъшките учители – ГЕОРГИ АБОВ
Умееше добре и търпеливо да обяснява и показва тънкостите на ковашката професия, но ако трябва да се обобщи в едно изречение, той не бе от учителите, които се вживяват в професията си.
Директорът инж. Христо Гъдев за него си спомня: „Като бе курсов (класен – б. а.) ръководител трябваше в края на учебната година да изготви характеристика на всеки ученик. Той бе извъртял на циклостил характеристика с едно и също съдържание, само оставил място за имената на ученика, които допълнително изписва и накрая се подписва.“
Характерно за Георги Арабаджов бе, че своите колеги предпочиташе да поздравява по немски. Твърдеше се, че сравнително добре владеел този език, който научил покрай брат си, за който казваха, че е преводач от немски език. Не знам дали тези твърдения отговаряха на истината.
Георги Арабаджов почина сравнително млад и то в резултат на болест придобита от страстта му към цигарите.
Стефан Саранеделчев е казанлъчанин, дългогодишен магистрат, чийто трудов стаж (поне по-голямата му част) преминава в Стара Загора.