Баскетболистите на Берое са на полуфинал в НБЛ

Баскетболистите на Берое се класираха за полуфиналите на първенството в НБЛ след като спечелиха с 2-1 победи четвъртфиналната серия срещу Спартак (Плевен). В решителния трети мач старзагорци се наложиха със 103:79 у дома. На полуфиналите старозагорци ще срещнат отбора на Черно море (Варна). Първият двубой е на 5 май от 18.30 часа в Стара Загора.

Берое започна силно двубоя като отлична първа част записа Омари Гудул, който се отчете с 14 точки и 3 борби. Старозагорци пък финишираха първите 10 минути с 11 точки преднина- 23:12. Двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 47:36 в полза на домакините.

След почивката домакините се отпуснаха за кратко и Спартак намали пасива си до 8 точки. Но последва силна серия от страна на Берое и нещата си дойдоха по местата, след като разликата стигна до 22 точки след третата част – 79:55.
В полследната част мачът се доиграваше, но старозагорските баскетболисти минаха границата от 100 точки за кеф на феновете си.