Тайната на зелевата чорба

Най-бързото решение за прогонване на махмурлука, възстановяване и изтрезняване и то експресно до Ивановден  и Йордановден е зелевата чорба.

Освен като лек срещу махмурлука, киселото зеле е познато и като един от най-добрите антиоксиданти.

Зелевият сок има мощно лечебно действие, особено при симптоми от неясен произход, при които не може да се постави точна диагноза за лечение или не може да се открие огнището на заразата. Ферментиралото зеле е е дори по-здравословно от суровите зеленчуци. То е отличен източник на витамин С, лактобацили, както и други хранителни вещества.

Зелевата чорба прави чудеса за астмата и бронхита… подсилвайки лечебната способност на дихателните пътища.

Зелевият сок подсилва имунната система, стимулира и регулира Т-клетките и помага в лечението на алергии благодарение на химикал, наречен хистидин.

Киселото зеле е един от най-мощните афродизиаци и най-добрата естествена виагра. Така, че мъже пийте зелев сок, това е най-естественият начин да стимулирате сексуалния си живот. Съветът на специалистите към мъжете, които се нуждаят от стимул за повишаване на сексуалната мощ, е да хапват кисело зеле по един или два пъти на ден, а сутрин да пият по една чаша зелева чорба „на гладно“.

Диетологът Енджи Касабие споделя, „Киселото зеле е една от тайните за дълголетие, не само за тялото, но и за кожата. Подпомага за подмладяването, намалява бръчките, също така подобрява кожата, ноктите и косата, подобрява обмяната на веществата“.

Невероятните качества на киселото зеле са известни не само в България, а и в Южна Корея, където то е известно като кимчи. Въпреки различните варианти, то е  неизменна част от корейската трапеза и важен фактор за дълголетието на хората там.

„Кимчито е вкусно и полезно. Корейската трапеза не е пълна без него на масата. Дори и да не го харесват, то трябва да присъства на масата“, каза Касабие.

По данни на Световната здравна организация южнокорейците ще имат най-дългата продължителност на живот. Родените през 2030-та жените ще живеят средно 92 години, а мъжете 84.