window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-ZK41DFB3KD'); Кредитът от 150 млн. лева на Вълка е необезпечен и несъбираем

Кредитът от 150 млн. лева на Вълка е необезпечен и несъбираем

Кредитът от 150 млн. лева на Вълка е необезпечен и несъбираем
Кредитът от 150 млн. лева на Вълка е необезпечен и несъбираем

Снимка БГНЕС, архив

Кредитът от близо 150 млн. лева, даден от Българската банка за развитие (ББР) през 2019 година на „Роудуей Кънстракшън“, е необезпечен и несъбираем.

Това каза служебният министър на иновациите и растежа Росен Карадимов.

„През 2019 година Банката за развитие отпуснала един много голям, практически необезпечен кредит за близо 150 милиона лева на „Роудуей Кънстракшън“. Когато новият Надзорен съвет на Българската банка за развитие (ББР) започна работа през 2022 година, първото нещо, което направихме, беше да поискаме пълна информация за този кредит и да направим анализ за действията на предишното ръководство на банката, назначавано от Кирил Петков като служебен министър на икономиката“, каза Карадимов.

Той е председател на Надзорния съвет на ББР от ноември 2022 г.

„Няколко пъти ясно заявих, че за една година не са предприети никакви действия по този кредит, въпреки публични изявления в аванс. Затова Надзорният съвет поиска подробен отчет, по дни и по часове, за действия по този кредит“, подчерта министърът.

БГНЕС припомня, че преди дни Антикорупционната комисия съобщи, че разследва безстопанственост и присвояване в ББР за отпуснат кредит за над 148 млн. лв. Проверява се как част от кредита, даден от банката на фирма, свързана с Гайтански, е отишла за погасяване на банково задължение на „ТЕЦ-Варна”, съобщиха от комисията.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

https://www.dnes.bg/