Атанас Месечков влиза в залата по танци за първи път в малко читалище в кв. „Надежда“ в София. Пленен е от магията вътре, а треньорите Деси и Лазар от клуб „Дъга“ остават завинаги в сърцето му.
„Успяха да докоснат душата ми чрез танца. А когато докоснеш малко дете толкова надълбоко, в него зараждаш пламъче, което става пожар“, сподели Месечков пред Мария Константинова в рубриката „Вдъхновителите“.
Най-трудните моменти в кариерата му са били тези, в които е бил на косъм да се откаже от танците.
„Колкото танци, толкова и политика има на паркета, когато знаеш, че си на определено ниво, но политиката не ти дава това което заслужаваш за територията на страната, тогава трудно се издържа. Благодарение на това, че продължих, станах шампион на България две години по-късно. Често стъпваш по тънкия лед“, каза танцьорът в съботното издание на „България сутрин“ на Bulgaria ON AIR.
На паркета има много болка
Месечков споделя, че както в останалите аспекти на живота, така и в залата има различни интереси.
„Едно падение може да е най-големият ти успех в утрешния ден. Съумявал съм да преработя тази болка и да издържа. Желанието да покажеш уменията си, за които си се борил през годините, те кара да се задържиш на паркета“, сподели Атанас Месечков.
Градивната критика и ударите под кръста
Танцьорът приема лесно критиката, когато е обоснована.
„Ако е критика, за да нарани – би ме засегнала и бих се борил срещу нея. Ударите под кръста са ежедневни, когато си спортист. Усещал съм задкулисните игри. Когато съм далеч от състезанията, разбирам за неща, за които не искам да знам“, каза танцьорът.
Когато ти кажат, че не трябва да се явиш на едно състезание, ние трябва да танцуваме заради хората, да показваме таланта си, хората го усещат.
Тежестта на славата
Месечков е убеден, че славата не го е променила.
„Хора искат да бъдат до мен, защото съм Атанас Месечков, а те не знаят, че съм момчето от „Надежда“. Всеки носи диамант в себе си“, категоричен е Месечков.
Малката му дъщеря вече е запленена по танците, вижда се като бъдеща балерина.
„Трябва да вдъхновяваме децата, да им даваме пътя, по който да творят – без значение дали ще е футбол, танци, пиано, шах. Ние трябва да сме примерът за децата, да ги запалим и те да изберат с какво да се занимават“, съветва танцьорът.
Гледайте целия разговор във видеото.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase