Снимка: БГНЕС |
Девет дни малкият Александър от Перник беше в неизвестност. Момчето явно е оцеляло само в гората – нещо, което е трудно и за възрастен.
Според главен инспектор Иво Бешков – началник на сектор „Криминална психология“ към Института по психология на МВР в такива ситуации е важно да се придобие годна за използване информация, на базата на която да се предвидят възможните действия на детето.
„На база на показанията на близки, на приятели, на семейството – за това дете са полагани особено големи грижи. Това не е обикновено дете, то е с различни способности. От него можеше да се очаква нещо съвсем различно, което да ни изненада. То живее в собствен свят. Информацията беше, че е изключително активно дете, т.е. хиперактивно. Физически здраво дете е“, посочи инспекторът.
Бешков потвърди, че детето не се е губило за първи път, въпреки че са полагани за него добри грижи от бащата, от баби и дядовци, от учители, психолози и логопеди. Детето е обгрижвано.
„Близките хора се стремят да го впишат това дете в нашето общество. Да може да бъде полезно както за себе си, така и за останалите. Ходи на училище и има помощник, който го води и се грижи за него там. Да може да придобие знания и умения, с които да продължи да бъде самостоятелен в живота“, обясни още Иво Бешков.