Когато се разхождате из супермаркета уж виждате изобилие и разнообразие, а всъщност не е така. Търговията с хранителни стоки е в ръцете на няколко световни гиганта, които определят кои продукти да останат на нашите трапези и на какви цени.
[ad id=“225664″]
В световен мащаб съществува малка група от мултинационални корпорации, които са превзели цялата хранителна система. Техният контрол върху храната се простира от семената до супермаркета. Те определят, какво трябва да говорим и какво трябва да знаем.
ИНДУСТРИЯТА НЕ ИСКА ДА ЗНАЕМ КАКВО ТОЧНО ЯДЕМ !!!
Ако проследим пътя на храната ще открием много различна реалност.
Днес има домати целогодишно, отглеждани в другия край на света, откъснати още зелени и узрели с помощта на етиленов газ.
Месото се обработва от огромни мултинационални корпорации, които нямат почти нищо общо с ферми и земеделски производители. Храната вече е опасна, но това е умишлено скрито от човечеството.
[ad id=“226585″]
Индустрията промени изцяло отглеждането на пилета. Те вече се отглеждат за 49 дни вместо за три месеца. При това сега те са два пъти по-големи. Птицевъдите нямат контрол върху животните, които отглеждат. Големите компании са собственици на птиците от излюпването до заколването им. След 7 седмици пилето вече е в магазина и тежи до 4 килограма.
Земеделски производители от САЩ разказват, че костите и вътрешните органи на птиците не смогвали на бързия растеж. Много от пилетата правели по няколко крачки и се тръшвали на земята, умирали. В храната им се слагали антибиотици, които после попадат и в човешкия организъм. Бактериите стават резистентни и антибиотиците вече не действат.
Още по темата вижте във видеото тук.
P.S Със сигурност индустриалното производство на храни няма нищо общо с естественото такова, друг е въпросът дали използваните вещества реално са опасни за здравето ни – само експерт може да даде отговор на въпроса. За щастие в България генномодифицираните храни все още са забранени. Има и избор – екологичните храни стават все по-актуални на всички световни пазари, а у нас огромният процент от хората са още свързани със селото и разчитат на домашно производство плодове, зеленчуци, а и на домашно отглеждани животни. Все пак предлагаме на вниманието ви видеото по-горе и очакваме коментарите ви.