С натурални средства може да контролирате хипофункция на щитовидната жлеза

При хипофункция на щитовидната жлеза тялото изпитва недостиг на необходими хормони, а това от своя страна засяга скоростта на метаболизма.

Някои от най-честите симптоми, свързани с хипофункция на щитовидната жлеза са умора, повишена чувствителност към студ, запек, сухота на кожата, подпухнало лице, дрезгав глас, мускулни спазми, внезапно покачване на теглото, депресия и чупливи нокти и коса.
Вижте натуралните продукти, които могат да помогнат, за да се контролира това състояние:

Кокосово масло
Кокосовото масло съдържа мастни киселини, които помагат за подобряване на функционирането на жлезата. То ще стимулира обмяната на веществата, ще ви зареди с енергия, ще допринесе за повишаване на телесната температура, което е важно за тези, който имат хипофункция на щитовидната жлеза. Може да използвате кокосовото масло за готвене или като добавка към вашите шейкове.

[ad id=“263680″]

Келп
Салатата от келп е добър начин да си добавите необходимия на организма ви йод. Келпът е кафяво морско водорасло с богато съдържание на йод и минерали. Полезно е за тези, които страдат от хипотиреоидизъм, дължащ се на липса на йод в организма, но не се препоръчва на хора, страдащи от автоимунни заболявания на щитовидната жлеза, защото това може да влоши състоянието. Първо се консултирайте с лекар, за да определи дозата, която е подходяща за вашето здравословно състояние.

Ябълков оцет
Ябълковият оцет може да се справи с нарушенията на щитовидната жлеза. Смята се, че той помага за детоксикацията, възстановява киселинно-алкалния баланс в тялото, улеснява загубата на тегло и помага за регулиране на хормоните и подобряване на метаболизма. Ябълковият оцет е полезен и при други здравословни проблеми като диабет, високо кръвно налягане и висок холестерол.
– Добавете две супени лъжици органичен ябълков оцет в чаша топла вода, сложете малко мед и пийте този разтвор ежедневно.

Рибено масло
Рибените масла помагат за усвояването на хормоните на щитовидната жлеза и поддържат здравословната й функция. Високото им съдържание на омега 3 мастни киселини се бори с възпаленията и подсилва имунитета. Препоръчителната дневна доза е до 3 грама. Започнете приема на добавки с рибено масло, след консултация с Вашия лекар, особено ако приемате лекарства, които разреждат кръвта.

Витамин D
Липсата на витамин D се свързва с няколко автоимунни заболявания, част от които е и хипофункция на щитовидната жлеза (Хашимото). Събирането на сутрешни лъчи за около 15 минути е добър начин да си набавите необходимия витамин.

Масло от вечерна иглика
Маслото от вечерна иглика е друга съставка, която може да помогне при хипофункция на щитовидната жлеза. То има високо съдържание на гама-линоленова киселина, която има противовъзпалително действие и спомага за повишаване на нивата на хормоните на щитовидната жлеза, което може да облекчи състоянието. Препоръчителната дневна доза е от 2 до 8 грама.

Джинджифил
Хипофункция на щитовидната жлезаДжинджифилът е добър източник на цинк, магнезий и калий, а неговите мощни противовъзпалителни свойства могат да помогнат за подобряване на функционирането на щитовидната жлеза. Можете да добавите нарязан на филийки пресен джинджифил към супи и други ястия. Пийте по две или три чаши чай от корен на подправката. За да го направите – добавете малко пресен джинджифил в чаша вряща вода. Оставете за пет минути и добавете малко мед, преди да го изпиете.

Сибирски женшен
Сибирският женшен е много полезен за стимулиране на надбъбречните жлези, които подпомагат функционирането на жлезата. Тази билка ще помогне за облекчаване на умората, която е един от най-честите симтоми, причинен от хипофункция на щитовидната жлеза. Приемайте от 100 до 200 мг сибирски женшен два пъти дневно, преди закуска и преди обяд.

[ad id=“225664″]

Витамини от група В
Когато става въпрос за хипофункция на щитовидната жлеза е добре да приемате витамини от група В, включително витамини B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9 и В12. Те са изключително важни за здравето на жлезата и ще помогнат за облекчаване на симптомите.

Източник: lekuva.net