Когато подаряваме цветя

Цветята са незаменим подарък за всеки повод и най-разпространения начин да накараш някой да се почувства обичан и ценен. Красив букет ще озари с усмивка и ще „подхрани“ празничната атмосфера, но когато подаряваме цветя има определен етикет, с който трябва да се съобразим.

[ad id=“225664″]

Букетите за по-младите получатели трябва да са в по-светли тонове и по възможност пъпките на цветята да не са съвсем отворени. Така композицията ще се превърне в олицетворение на собственика си.

За по-възрастните са подходящи цветя в по-ярки цветове, които да повдигнат настроението им.

При покана за рожден ден на дете, не си мислете, че цветята са излишни. Когато малчуганите получават букет, те се чувстват по-пораснали и се ласкаят, особено малките госпожици.

[ad id=“263680″]

В случай, че сте решили да зарадвате някой с цвете в саксия, трябва да подходите внимателно. Първо проверете дали въпросният човек обича градинарството, за да сте сигурни, че сте на прав път, и разберете дали не е алергичен към някои цветя.

Понякога стайните растения носят определени послания към техните получатели. Например мушкатото и бегонията хармонизират отношенията в дома, азалията вдъхва самоувереност, а орхидеята и драцената прогонват депресията и песимизма. Алое се подарява като пожелание за здраво семейство, а бръшлянът като зашита от завист и клевети.