ЕКОнкурс по проект „BOLSTER“ на тема „Зеленият град“ за ученици

ЕКОнкурс по проект „BOLSTER“ на тема „Зеленият град“ за ученици, съобщиха за ЗАРАТА

Младежка инициативна група към сдружение „Свят без граници“, съвместно с УНСС, организира ЕКОнкурс по проект „BOLSTER“ на тема „Зеленият град“. В него могат да участват учениците от 1 до 12 клас във всички училища в област Стара Загора, като представят индивидуално рисунка, снимка, видео, текст, презентация или проект по една от темите: ,,Моето зелено място“ или „Зеленият град“. Направленията, в които участниците могат да развият своите идеи са: енергийна ефективност и използване на възобновяеми енергийни източници; устойчива градска среда и инфраструктура; образователни и социални инициативи; устойчиво потребление и производство; информационни технологии за устойчиво развитие. Проектите, които включват дейности за ангажиране на местните заинтересовани страни и особено на уязвимите групи, ще получат допълнителни точки. Няма ограничения в колко от категориите може да се включат всички желаещи участници. Крайният срок за изпращане на творбите по e-mail: [email protected] е 22 ноември, а резултатите ще бъдат обявени на 1 декември.

„Очакваме вашите идеи и творчески проекти, които да предложат решения за един по-устойчив град и за едно по-зелено бъдеще“, споделят организаторите от сдружение „Свят без граници“.

Проектът BOLSTER стартира в края на 2022 г. и се фокусира върху седем целеви региона, подлежащи на декарбонизация и справедлив преход. Той подпомага създаването на местни многостранни форуми и ангажирането на различни местни заинтересовани страни, особено организации, които представляват маргинализирани групи (МГ) в местния справедлив преход.

Сред целите на проекта са да достигне до широка аудитория от ученици и студенти, но в същото време и до техните ръководители и родители; да се повиши екологичната култура на маргинализираните групи в региона на Стара Загора; да им предостави възможност да участват в образователни и практически дейности, свързани със справедливия преход и да се обяснят на достъпен език процесите.