Баскетболистите на Берое зарадваха феновете си преди Коледа

Баскетболистите на Берое ще посрещнат най-светлия празник Рождество Христово в отлично настроение след хубава победа като гост на Академик Пловдив с 85:72. Беройци бяха като домакини в зала „Колодрума“, защото бяха подкрепяни от около 70 верни свои привърженици. Домакинските фенове търсеха причините за слабата игра на любимците си в съдийството, което беше повече от несъстоятелно.

Любо Минчев избра да започне с петица в състав Конър Франкамп, Евгени Василев, Николай Стоянов, Джеймс Уайт и Станислав Ваклинов. Ротацията от пейката включваше най-вече Александър Янев, Тихомир Желев и станалият за втори път баща преди броени дни Далин Бачински.

Берое стартира много силно мача. Още от първите минути нашите заиграха много концентрирано в защита и принуждаваха домакините да стрелят от далечно разстояние в почти безнадеждни ситуации. С много силна игра беройци спечелиха частта с 26:18. Във втората имаше някои моменти на отпускане, но резултатът бе близък до този от първите 10 минути – 25:20 и съответно 51:38 на полувремето.

След почивката резултатността като цяло падна, но в един момент нашите водеха с 19 точки разлика. В крайна сметка 10 минути преди края бе 67:53.

В последните минути пловдивчани се опитаха да се върнат в мача, но играчите на Берое доказаха качествата си и спечелиха спокойно третата си за сезона победа над Академик Бултекс. Ники Стоянов изигра страхотен мач и допринесе за победата с 21 точки, 7 борби и 5 асистенции, Конър Франкамп отново бе на висота си 16 точки, Джеймс Уайт вкара 11. За Академик традиционно най-добри бяха Васил Бачев със 17 точки и Дейшон Найт с 16.

До края на годината на старозагорския тим предстоят два изключително важни и тежки мача срещу Рилски спортист. Първо на 27 декември от 18 часа нашите гостуват в Самоков в първи 1/4 финал от турнира за Купата на България, а на 30 ще изпратят годината с домакинство на Рилецо в Стара Загора, този път в двубой от поредния кръг в Националната баскетболна лига.