Ботев разнищи Берое в Коматево

Ботев разби Берое при домакинството си с 4:1 в мач от 17 кръг на ППЛ. Домакините отбелязаха два бързи гола в средата на първата част чрез Димитров и Вутов, но веднага след попаденията Мартин Камбуров върна един гол за 2:1. В 56-та минута Густаво Афонсо реализира и домакините поведоха с 3:1. Антонио Вутов реализира второто си попадение в срещата в 77-та минута.

Берое започна по-активно в началните минути и владееше топката, но нямаше опасности пред някоя от двете врати.

Първата опасност дойде в 9-та минута, когато Вутов намери Перейра в пеналта, бразилецът овладя и стреля, но Перниш спаси.

Две минути след това след добра атака за „Берое“ Мешка стреля от дъгата, но Кайзер изби в корнер.

В 14-та минута Неделев центрира в пеналта от фаул, а там Терзиев засече топката с крак. Ударът рикошира и излезе в корнер.

Три минути след това Гаджев намери Леони на фланга, а той центрира опасно, но защитата се справи. В ответната атака за Ботев Неделев изведе Вутов зад отбраната, но реферът маркира засада.

В 26-та минута Хаджиев часече с глава центрирана от корнер на Цонев топка, но изключително неточно.

Домакините поведоха в резултата в 30-та минута, когато Афонсо получи топката от фаул, проби и центрира в пеналта, където Кристиан Димитров засече с глава и прати кълбото в мрежата за 1:0.

Само две минути по-късно Афонсо бе изведен зад гърба на отбраната и намери Вутов, който прати топката в опразнената пред себе си врата – 2:0.

В следващата атака обаче „Берое се върна в мача. Бриджидо бе изведен зад гърба на отбраната и стреля, но Кайзер отрази удара му. Португалецът обаче стигна първи до топката и намери Мертин Камбуров, който прати кълбото без проблем в мрежата за 2:1. Това бе попадение номер 214 за голмайстора в елита. В 55-та минута след бърза атака за Ботев Неделев изведе Вутов на стрелкова позиция, но ударът мина покрай вратата.

Минута след това Афонсо се възползва от грешка в отбраната на „Берое“ и отбеляза в опразнената врата – 3:1.

В 60-та минута Вутов открадна топката в пеналта и стреля от непосредствена близост, но Перниш спаси.

В 74-та минута Берое организира добра триходова акция, но в последния момент Димитров се намеси и изби. Три минути след това Антонио Вутов реализира след самостоятелна акция – 4:1.

В 82-та минута пробив на Бандаловски завърши с центриране в пеналта, където Цонев засече с глава, но топката срещна гредата.

Минута след това Йордан Минев провокира Мешка и получи картон, а играчът на Берое бе изгонен от игра.