Ансамбълът ни по художествена гимнастика остана без медал в многобоя на Европейското първенство във Варна.

Момичетата на Весела Димитрова и Михаела Маевска в състав Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Ерика Зафирова допуснаха грешки и двете съчетания и със сбор от 86.200( 46.000 за изпълнението с 5 топки и 40.200 за изпълнението с три обръча и 2 чифта бухалки) остана на пето място, видя ЗАРАТА.

Шампион а ансамбълът на Русия със сбор от 90.250т. среброто спечели съставът на Италия със сбор от 87.450т, а бронзовото отличие заслужи ансамбълът на Израел със сбор от 87.400.

Нашите момичета се класираха и в двата финала в неделя, 13 юни.

В отборната надпревара, която се формира от оценките от квалификациите за индивидуалното плюс оценките от двете изпълнения на ансамблите (от днес) България зае четвъртото място със сбор от 283.250т.