Баскетболистите на Берое загубиха от Левски в последната част

Левски Лукойл победи Берое в зала „Универсиада“ със 78:68 (17:19, 18:19, 23:19, 20:11) в среща от 22-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ). Така „сините“ спечелиха първия от трите си мача през тази седмица, като утре са домакини на албанския Тирана в Балканската лига, а в четвътък посрещат Ямбол.

Победата за Левски обаче не дойде никак лесно и тя бе изкована в последната част. До почивката на терена властваше играта в защита, което даде аванс от 3 точки на старозагорци след първите 20 минути.

Постепенно обаче силите на гостите започнаха да намаляват, а по-дългата ротация на домакините, съчетана с добрата игра на Станимир Маринов след почивката, доведе до обрат.

„Сините“ взеха третата част и преди последните десет минути водеха с едва една точка. В тях Левски Лукойл категорично надигра гостите и след 20:11 се поздравиха с успеха.

Най-резултатни за победителите с по 18 точки завършиха Божидар Аврамов и Станимир Маринов. За Берое трима играчи се отличиха с по 14 – Филип Виденов, Александър Янев и Тихомир Желев.