Баскетболистите на Берое претърпяха домакинска загуба

Берое загуби домакинството си срещу отбора на Ямбол с 82:88 в двубой от 13-ия кръг в шампионата на България по баскетбол, научи ЗАРАТА.

Старозагорци започнаха неуверено двубоя и още в края на първата част гостите натрупаха аванс от 10 точки, които бяха съхранени във втория период.

В първите минути от втората половина от срещата Ямбол успя да запази преднината си, въпреки опитите на Берое да се върне в мача. Гостуващият тим поведе с 13 точки преди заключителните 10 минути. В тях старозагоци опитаха всичко, но единствено успяха да намалят пасива си до 80:83 точки половин минута преди края.

Финалното 82:88 дойде след изпълнение на два наказателни удара от Георги Герганов, който секунди преди това беше спечелил борбата в атака.