Баскетболистките на Берое биха Монтана и завързаха полуфинала

Вицешампионът в Адриатическата лига Берое Стара Загора изравни серията на 1:1 победи, след като победи гост Монтана 2003 с 86:79 (13:18, 22:13, 24:26, 27:22).

В първия мач преди ден Монтана спечели със 77:73 след продължение. Днес шампионките на България също започнаха по-добре срещата и водеха с 5 точки след първата четвърт, но във втората тимът от Стара Загора осъществи обрат и дръпна с 4 точки на почивката при 35:31.

Пет минути преди края на мача Монтана поведе с 68:67, но след това Берое успя да си върне инициативата чрез Моник Рийд и Джазмин Пъркинс. Рийд бе най-резултатна за старозагорки с 28 точки, Пъркинс прибави 16, а Зорница Костова и Милена Томова вкараха по 12.

За Монтана Лиса Бърджис вкара 20 точки, Христина Иванова добави 17, а с 13 остана Даниела Петева.

Третите срещи от полуфиналите ще се играят в четвъртък, 13 април.